Grzegorz Szczepański psycholog psychoterapeuta2018-01-19T19:43:42+00:00

GRZEGORZ SZCZEPAŃSKI psycholog, psychoterapeutaGrzegorz Szczepański psycholog psychoterapeuta

Dzień dobry,

nazywam się Grzegorz Szczepański i jestem psychologiem i psychoterapeutą psychologii procesu.

Pracuję z małżeństwami i parami, które przeżywają kryzys wynikający z problemów komunikacyjnych, niespełnionych pragnień, czy negatywnych emocji. Staram się jednak zawsze podchodzić indywidualnie do każdego kryzysu w związku. Niektóre powody kryzysów są nieświadome i  para dopiero musi je odkryć, i zrozumieć.

Pracuję też z parami, które doświadczają kryzysu po zdradzie. Pomagam im ułożyć sobie dalsze wspólne życie. Pomagam zrozumieć, w jaki sposób obydwie osoby przyczyniły się do tego kryzysu. I jakich zmian potrzebuje związek. Wierzę, że para może przejść te trudne chwile, nauczyć się czegoś nowego o sobie i przenieść się na nowy poziom wspólnego życia. Każdy jednak podejmuje swoją decyzję – jeśli będzie nią rozstanie – wtedy pomagam mądrze się rozstać i zacząć nowe życie osobno.

Specjalizuję się również w pracy z osobami, które odczuwają przymus seksu i które niepokoi mała kontrola nad własnym życiem seksualnym.  Pomagam im zrozumieć powody tego przymusu i odkryć, czego tak naprawdę szukają i potrzebują. Pomagam też stawiać granice samemu sobie.

Moje doświadczenie zawodowe

Pracuję zawodowo jako psycholog i psychoterapeuta od 2001 roku. Początkowo pracowałem w poradniach zdrowia psychicznego i pomocy społecznej. Następnie przez ponad 10 lat zdobywałem doświadczenie jako psychoterapeuta i trener w Ośrodku Psychoterapeutyczno Szkoleniowym Poza Centrum w Warszawie. Od 2013 roku prowadzę Ośrodek Psychologii Procesu Nowe Wzorce. Od 2015 roku jestem superwizorem IPP w trakcie szkolenia. Przeprowadziłem kilka tysięcy godzin sesji terapeutycznych.

Moje kwalifikacje zawodowe

W 2001 roku obroniłem tytuł magistra psychologii na UKSW w Warszawie. Będąc jeszcze na studiach psychologicznych zacząłem swoją przygodę jako psychoterapeuta psychologii procesu. Moje szkolenie w Instytucie Psychologii Procesu trwało 10 lat, w ciągu których uczestniczyłem w ponad 1650 godzinach warsztatów, superwizji i własnej pracy z klientami indywidualnymi oraz z parami. W ramach szkolenia przeszedłem również 200 godzin własnej psychoterapii.

Posiadam certyfikat psychoterapeuty Instytutu Psychologii Procesu nr 2/2009 uprawniający do prowadzenia psychoterapii metodą psychologii procesu.  Jestem członkiem dwóch towarzystw psychoterapeutycznych: PSPiTPP oraz IAPOPGrzegorz Szczepański, psycholog, psychoterapeuta psychologii procesu

Superwizuję moją pracę (czyli konsultuję ją z doświadczonym psychoterapeutą, z zachowaniem zasad poufności), aby polepszyć jakość mojej pracy.

Prywatnie

Jestem mężem oraz ojcem dwóch synów. Lubię jeździć na nartach. Ciekawi mnie tworzenie stron internetowych (sam zrobiłem strony naszego ośrodka: NoweWzorce.pl i TerapiaPoZdradzie.pl) Lubię też śpiewać i słuchać śpiewu – mam zwłaszcza słabość do kanonów z Taize i pieśni korsykańskich 🙂

Jak się można ze mną umówić

Jeśli jesteście zainteresowani Państwo pracą terapeutyczną ze mną, to proszę o telefon na numer 696 576 385. (W trakcie pracy nie będę mógł odebrać, ale oddzwonię w tym samym dniu. Najłatwiej się do mnie dodzwonić tuż przed pełnymi godzinami, kiedy mam  przerwę pomiędzy sesjami.)

Możecie również skorzystać z przycisku poniżej, aby sprawdzić moje wolne terminy w kalendarzu i umówić się na wizytę przez formularz internetowy.

Chcę sprawdzić wolne terminy i umówić wizytę