GRZEGORZ SZCZEPAŃSKI psycholog, psychoterapeutaGrzegorz Szczepański psycholog psychoterapeuta

Dzień dobry,

nazywam się Grzegorz Szczepański,  jestem psychologiem i psychoterapeutą.

Pracuję i mieszkam w Warszawie. Pracuję w zawodzie od 2001 roku. Posiadam certyfikat psychoterapeuty wydany przez Polskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu. (Na końcu tej strony znajdziecie Państwo moje pełne kwalifikacje zawodowe.)

Komu pomagam?

Prowadzę psychoterapię indywidualną  z osobami, które mają niskie poczucie wartości i niską samoocenę. Które same siebie silnie krytykują lub obawiają się krytyki ze strony innych. Mają trudności z samoakceptacją. A także mają często wtórne trudności: unikają wyzwań w pracy zawodowej, unikają ludzi i unikają bliskich relacji. Przeżywają silne napięcie, stres i różne dokuczliwe objawy somatyczne. Mają poczucie, że muszą się ciągle starać i coś udowadniać. Mają poczucie, że nie są wystarczająco dobre.  Tutaj można przeczytać więcej.

Pracuję także z małżeństwami i parami.  Moją specjalizacją w pracy z relacjami są problemy z komunikacją. Uważam, że najbardziej leczące dla relacji jest szczere mówienie i wsłuchiwanie się w to, co mówi druga osoba o sobie i o mnie. Ale chodzi o takie słuchanie z miłością i gotowością, do przyglądania się sobie. Staram się pomóc parom zrozumieć, co utrudnia im taką wzajemną komunikację i co mogą zrobić, by była ona prawdziwym spotkaniem dwóch osób. Osobiście wierzę, że dzięki tej pracy obydwie osoby mogą doświadczyć głębokiej więzi ze sobą. Zaczynają czuć, że tworzą coś wspólnego. Uświadamiają sobie, dlaczego chcą być ze sobą razem. Czują, że chcą dbać wzajemnie o siebie i wspierać się w rozwoju swojego potencjału.

Co jeszcze robię?

Wykorzystuję w swojej pracy psychoterapeutycznej różne sposoby, poprzez które nieświadomość lub proces dociera do naszego ja. Lubię pracować ze snami, dlatego zapraszam wszystkich, których interesują własne sny na indywidualne sesje, na których będziemy odkrywać przesłanie snów. Sny niosą w sobie informacje, które mogą uzdrowić nasze problemy i trudności, ale są one przedstawione jako symboliczne obrazy. Trzeba poświęcić im czas, aby je zrozumieć i doświadczyć.

Kolejnym obszarem mojego zawodowego zainteresowania jest samodzielna praca nad sobą. Lubię pracować samodzielnie nad sobą i lubię pokazywać innym osobom, jak mogą się nauczyć pracować samodzielnie nad sobą. Osoby zainteresowane zapraszam na indywidualne sesje lub na warsztaty poświęcone pracy nad sobą (które od czasu do czasu prowadzę).

Prowadzę także zajęcia dla studentów, którzy studiują w Instytucie Psychologii Procesu. Superwizuję również ich pracę terapeutyczną (jestem w trakcie szkolenia superwizorskiego od 2015 roku).

Prywatnie – kilka słów o mnie

Jestem mężem oraz ojcem dwóch nastoletnich synów.  Lubię jeździć na nartach i lubię góry, które są tak miłe, że powalają mi po sobie jeździć 😃
Lubię też czasem śpiewać. I słuchać muzyki. Muzyka pomaga mi doświadczać czegoś głębszego w sobie, czegoś poza konfliktami i napięciami.
A z rzeczy bardziej przyziemnych, to ciekawi mnie tworzenie stron internetowych (sam zrobiłem strony naszego ośrodka: NoweWzorce.pl i TerapiaPoZdradzie.pl)

Moje kwalifikacje zawodowe

Pracuję zawodowo jako psycholog i psychoterapeuta od 2001 roku. Początkowo pracowałem w poradniach zdrowia psychicznego i pomocy społecznej. Następnie przez ponad 10 lat zdobywałem doświadczenie jako psychoterapeuta i trener w Ośrodku Psychoterapeutyczno Szkoleniowym Poza Centrum w Warszawie. Od 2013 roku prowadzę Ośrodek Psychologii Procesu Nowe Wzorce. Od 2015 roku jestem superwizorem IPP w trakcie szkolenia.

W 2001 roku obroniłem tytuł magistra psychologii na UKSW w Warszawie. Będąc jeszcze na studiach psychologicznych zacząłem swoją przygodę jako psychoterapeuta psychologii procesu. Moje szkolenie w Instytucie Psychologii Procesu trwało od 1999 do 2009 roku (kiedy to zdałem końcowe egzaminy i zdobyłem certyfikat psychoterapeuty).  W ciągu tych 10 lat uczestniczyłem w ponad 1650 godzinach warsztatów, superwizji i przeprowadziłem kilkaset godzin sesji terapeutycznych z klientami indywidualnymi oraz z parami. W ramach szkolenia przeszedłem również 200 godzin własnej psychoterapii.

Posiadam zatem certyfikat psychoterapeuty Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu nr 2/2009 uprawniający do prowadzenia psychoterapii metodą psychologii procesu.  Jestem członkiem dwóch towarzystw psychoterapeutycznych: PSPiPPP oraz IAPOP (międzynarodowe stowarzyszenie psychologii procesu).

Superwizuję moją pracę (czyli konsultuję ją z doświadczonym psychoterapeutą, z zachowaniem zasad poufności), aby polepszyć jakość mojej pracy.

Jak się można ze mną umówić

Pierwsza sesja ze mną to zawsze sesja konsultacyjna. Nie jest to jeszcze psychoterapia. Na tej pierwszej sesji mamy okazję spotkać się na żywo, porozmawiać o swoich potrzebach, oczekiwaniach, celach i podjąć decyzję, czy chcemy wspólnie ze sobą pracować. Oraz na jakich zasadach.

Jeśli jesteście zainteresowani Państwo pracą terapeutyczną ze mną, to proszę o telefon na numer 696 576 385. (W trakcie pracy nie będę mógł odebrać. Można napisać do mnie SMSa, a ja oddzwonię. Najłatwiej się do mnie dodzwonić tuż przed pełnymi godzinami, kiedy mam  przerwę pomiędzy sesjami.)

Możecie również skorzystać z przycisku poniżej, aby sprawdzić moje wolne terminy w kalendarzu i umówić się na wizytę przez formularz internetowy.

Zapraszam.

Chcę sprawdzić wolne terminy i umówić wizytę